19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2017

1. Przeżywamy dzisiaj główną uroczystość odpustowa ku czci Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach o godz. 13.00, której przewodniczy Edward Jurek, proboszcz Parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Sobótce.
  2. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE dzisiaj o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników. Pro różańcu procesja fatimska.
  3. W poniedziałek Msza święta w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  4. We wtorek, 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ ZIELNEJ. W tym dniu Msze święte według porządku niedzielnego. Jedynie w Ujowie Msza święta wcześniej – o godz. 12.00. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  5. Msze święte w tygodniu:
  • w środę, czwartek i piątek w kaplicy Sióstr,
  • w sobotę o 9.00 w Wawrzeńczycach.
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny – w którym mi.in o postaci Świętej Edyty Stein, jak wygląda życie na Lampedusie oraz o armeńskim Klasztorze Włóczni (5zł), Nowe Życie (4zł) a także „Misyjne Drogi” (4zł).
  2. W kościele w Ujowie został zamontowany w prezbiterium, po gruntownej renowacji, witraż św. Jakuba.
  3. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Janiny Jachym i Pana Mieczysława Sceliny.
  • w przyszłym tygodniu – Pan Jerzy Krupa i Rodzina Pani Walentyny Gulbińskiej.

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 14 VIIIŚw. Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika (wspomnienie obowiązkowe)
  • 17 VIII Św. Jacka, prezbitera (wspomnienie obowiązkowe)

Zapowiedzi przedślubne:

• Łukasz Jan PAJĄCZKOWSKI, z Ujowa – Ewa Wiktoria z d. LEŚNIAK, z Krzczonowa – zapowiedź 2 i 3