17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024

1. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci św. Jakuba w Ujowie. Msza święta o godz. 13.00 – przewodniczy O. Tomasz Tlałka, paulin z klasztoru w Świdnicy.
  2. W tygodniu MSZE ŚWIĘTE w dni powszednie:
  • w poniedziałek, wtorek i środę – MSZY ŚWIĘTEJ NIE BĘDZIE
  • w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, następnie Msza święta o godz. 18.00.
  • piątek – pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z okazją do spowiedzi, następnie Msza święta o godz. 18.00. Odwiedziny chorych w piątek w godzinach przedpołudniowych
  • sobota – pierwsza sobota miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu – medytacja, różaniec o godz. 8.00 – następnie Msza święta – po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca ze Stróży w czwartek o godz. 19.00 w kościele w Stróży.
  2. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia i będzie trwała do 10 sierpnia. Rozpoczęły się już zapisy. Osoby, które nie mogą pójść pieszo, a chcieliby duchowo towarzyszyć w drodze do Maryi można dołączyć do Grupy Duchowych Pielgrzymów – otrzymają pielgrzymkowy znaczek oraz specjalnie przygotowany „Przewodnik”. Zapisy do Grupy Duchowych Pielgrzymów do końca lipca.
  3. Wpłacamy już 2 ratę na Pielgrzymkę do Medjugorie.
  4. Zachęcam do zakupu kubka z obrazkiem kościoła parafialnego – cena minimalna 35zł – dochód przeznaczony na budowę plebanii, na której budowę pozwolenie, według zapowiedzi, ma być wydane już w tym tygodniu.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Adama Bandury i Pan Paweł Wojtecki
  • w przyszłym tygodniu (przed odpustem parafialnym) – Rodzina Pani Doroty Gajewskiej, Rodzina Pana Szymona Boreckiego, Rodzina Pani Patrycji Polańskiej i Rodzina Pani Dominiki Chrebeli

KALENDARIUM LITURGICZNE – XVII Tydzień w ciągu roku

• 29 lipca – poniedziałek – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
  • 31 lipca – środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • 1 sierpnia – czwartek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Traczyk, kawaler, zam. Wrocław i Daria Biedrzyńska, panna, zam. Mietków–zapowiedź 2