L’OSSERVATORE ROMANO

osserwvatore_romano_baner_www-696x357

„L’Osservatore Romano” po raz pierwszy ukazało się w 1861 r., a w języku polskim – z inicjatywy św. Jana Pawła II – pismo jest wydawane od 1980 roku.

– „L’Osservatore Romano” przekazuje głos Papieża i Stolicy Apostolskiej w języku polskim do wszystkich, którzy tym językiem się posługują. Chcemy nie tylko być ważnym i oficjalnym źródłem informacji, ale pomagać jednoczyć we wspólnocie Kościoła powszechnego, zgodnie z misją, którą nam powierzył św. Jan Paweł II, gdy zainicjował polskie wydanie pisma, oraz zgodnie z wezwaniem Papieża Franciszka do budowania mostów poprzez posługę mediów. – mówi kierownik redakcji języka polskiego mediów watykańskich, ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Do tej pory miesięcznik wydawany był w wersji drukowanej – obecnie jest wydawany w wersji elektronicznej.

W celu pozyskania wersji elektronicznej „L’Osservatore Romano” należy pobrać plik PDF. Poniżej znajdują się linki do cyfrowych wydań. Można też poprosić o przesłanie pliku na e-mail.

POL_2024_005_0106

Bieżące Aktualności

INTENCJA PAPIESKA NA SIERPIEŃ 2024

franciszek1

Za przywódców politycznych

Módlmy się, aby przywódcy polityczni służyli obywatelom, pracując dla integralnego rozwoju człowieka i dla dobra wspólnego, szczególnie troszcząc się o najuboższych i o tych, którzy stracili pracę.

TRIDUUM PASCHALNE W PARAFII

Triduum Plakat

WIELKI TYDZIEŃ. PRZEWODNIK

wielkitydzien

DO POBRANIA ZA DARMO! Zachęcam do lektury aby jak najlepiej przeżyć ten ŚWIĘTY CZAS!

Przewodnik dostępny na stronie:

Tak piszą o przewodniku autorzy:

Ta książka pomoże Ci na nowo przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia, najważniejszego okresu w Kościele. Prostym językiem wyjaśniamy symbole, wprowadzamy do czytań z danego dnia, przypominamy piękne zwyczaje.